Znane są już wyniki IX Plebiscytu na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta i Gminy Mikołajki

IX Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca i Trenera Miasta i Gminy Mikołajki właśnie dobiegł końca i znani są już zwycięzcy, którzy zostali wyłonieni na gali w CK Kłobuk. W konkursie na najpopularniejszego sportowca do 18. roku życia wygrał Jakub Piórkowski, który jest piłkarzem drużyny Hetmana Baranowo (kapitanem grającym na pozycji środkowego pomocnika). Łącznie w tej kategorii zgłoszonych zostało 51 osób, na które oddano w sumie 2726 głosów. Za pierwsze miejsce w plebiscycie zwycięzca otrzymał puchar oraz wspaniały rower górski. Na miejscu drugim znalazł się Hubert Banach, zaś na trzecim Bartosz Śniadach. Dodatkowo Piotr Jakubowski (burmistrz miasta Mikołajki) wyróżnił dziewięciu innych młodych sportowców za reprezentowanie miasta zarówno w kraju jak i poza jego granicami (wyróżnieni otrzymali bony na sprzęt sportowy).

Kategoria powyżej 18. roku życia zgromadziła 16 uczestników walczących o zwycięstwo. Łączna ilość głosów wyniosła 508. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajęli Peeter Sanivali oraz Robert Śliwiński (wyścigi bojerów), drugie miejsce należy do Mateusza Żukowskiego, natomiast trzecie do Konrada Żółtowskiego (żeglarza MKŻ Mikołajki).

Tytuł Najpopularniejszego Trenera zdobył Marek Terlik, drugie miejsce należy do Cezarego Samborskiego, trzecie do Łukasza Gawlińskiego. Łącznie w tej kategorii startowało 6 kandydatów łączna ilość oddanych głosów to 613.