Rowerowe zwiedzanie Mikołajek i okolicy

Mikołajki są piękną, malowniczo położoną miejscowością, która może zaoferować bardzo wiele w temacie zwiedzania – również na rowerze. Wycieczka rowerowa w ciepły spokojny dzień to fantastyczny pomysł, ponieważ dzięki sprzętowi jakim jest rower możemy zobaczyć o wiele więcej w krótszym czasie niż wybierając się na zwiedzanie pieszo. Nie każdy ma możliwość zabrać ze sobą rower na wyjazd dlatego też Mikołajki stanęły na wysokości zadania i oferują kilka wypożyczalni rowerów. Możemy je znaleźć na ulicach 3 Maja 13, Kościuszki 37, Leśnej 2, Warszawskiej 30a.

Każdy z nas może ustalić sobie trasę samodzielnie, jeśli jednak planujemy dłuższą zorganizowaną wycieczkę po Mikołajkach i okolicy, polecane są szczególnie dwa szlaki rowerowe. Pierwszym z nich jest szlak „Tropami Galindów” liczący sobie około 60 kilometrów długości. Poprowadzi nas on z Mikołajek przez takie mazurskie zakątki jak Iznota, Kadzidłowo, Krutyń, Rezerwat Zaktęt, Wojnowo, Ukta i Bobrówko.

Kolejny szlak o nazwie „Wielka pętla Śniardw” jest już dłuższy i liczy sobie 85 kilometrów. Z Mikołajek udajemy się przez Wierzbę, Wejsuny, Niedźwiedzi Róg, Karwik, Jedlin, Zdory, Kwik, Nowe Guty, Okartowo, Suchy Róg, Dziubiele, Łuknajno.

Oczywiście nie musimy pokonać całej trasy, bo w dowolnej chwili możemy zmienić kierunek czy też po prostu powrócić do Mikołajek. Jeśli planujemy dłuższy wyjazd, koniecznie powinniśmy się dobrze przygotować biorąc ze sobą picie i jedzenie, cieplejsze ubranie i rzecz jasna mapę.

Dodaj komentarz