Mikołajki biegają bo lubią!

Akcja BiegamBoLubię zaczyna zdobywać coraz to większą popularność. Również w Mikołajkach odbył się pierwszy bieg, 22 marca o 9.30, na Stadionie Miejskim. Inicjator akcji, Jacek Kiśluk jest zapalonym biegaczem (startuje między innymi w maratonach i półmaratonach) i wierzy w to, iż w Mikołajkach jest całe mnóstwo osób, które jeśli tylko nieco zachęcić, będą biegać i w ten sposób nie tylko przyjemnie spędzać czas, ale przede wszystkim dbać o zdrowie.

Najważniejsze jest to, aby właśnie początkującym dać szansę na wspólne trenowanie, na początek chociaż raz w tygodniu. Bieganie w takiej formie daje nie tylko wsparcie, ale także motywuje. Osoby, które pokochają bieganie, będą później biegać samodzielnie i częściej niż raz w tygodniu. Wojciech Brodowski, nauczyciel WF, organizator Półmaratonu Mikołajkowego, ma zostać drugim trenerem.

Cała akcja miała szansę powstać dzięki Dziennikarzom Programu III Polskiego Radia oraz portalowi Bieganie.pl. Już w 2010 roku pilotażowy program wprowadzony został do czterech miast w Polsce. Ambicją twórców programu jest to, aby rozprzestrzenić go możliwie jak najdalej, na jak największą liczbę miejscowości, aby każdy miał możliwość cotygodniowego wspólnego zorganizowanego biegania pod czujnym okiem profesjonalnego trenera.

Powstała w 2007 roku FUNdacja BIEGanie chce wypromować ten sport, który jest zdecydowanie najbardziej prostą formą fizycznej aktywności, bowiem może to robić niemal każdy, nie potrzeba do tego specjalnego sprzętu, miejsca ani środków finansowych.

Dodaj komentarz