Kościół Matki Boskiej Różańcowej

Kościół pod wezwaniem Matki Bożej Różańcowej jest budowlą neogotycką. Początkowo był to kościół ewangelicki, na chwilę obecną zaś jest świątynią katolicką. Podczas drugiej wojny światowej w miejscu omawianego kościoła stała remiza, natomiast później Rosjanie urządzili tam stajnię. Około 1933 roku zakupiono budynek znajdujący się przy ulicy Kajki 27, aby jego część przeznaczyć na kaplicę (która jest teraz plebanią). Pozostałą część budynku przeznaczono na cele mieszkalne dla rodziny Dankowskich, która opiekowała się kaplicą. Wykupiony przy kaplicy plac przeznaczono na budowę nowego kościoła, rozpoczęto już gromadzenie materiałów budowlanych, ponadto ustalony i zaakceptowany był już projekt kościoła, ale budowa została odłożona ze względu na wybuch drugiej wojny światowej. Po zakończeniu wojny erygowano Mazurską Placówkę Duszpasterską w Mikołajkach w roku 1948.

Aby upamiętnić IV pielgrzymkę papieża Jana Pawła II w kościele została dobudowana wieża, gdzie zawieszono dwa dzwony, Ave Maria i Jan Paweł II, które ufundowali parafianie. W roku 1994 wybudowano grotę na kościelnym placu, gdzie umieszczona została figura Matki Bożej Różańcowej z Lourdes. Z kolei w roku 2007 wykonano nowe boczne ołtarze z drewna dębowego, Ołtarz Miłosierdzia Bożego i Ołtarz Matki Bożej.
Kościół Matki Bożej Różańcowej zaprasza do udziału w Mszy Świętej w dni powszednie w godzinach 8.00 i 18.00 oraz w niedziele i święta w godzinach 8.30, 10.00, 12.00 i 18.00.

Dodaj komentarz