Jazda konna

Każdy kto kocha jazdę konną, a wybiera się na wypoczynek do Mikołajek, z całą pewnością będzie zadowolony z oferty. W niedalekiej odległości od Mikołajek znajduje się kilka stadnin. Można skorzystać między innymi z oferty gościńca w Nowym Probarku przy ulicy Nowy Probark 11. Gościniec oferuje naukę jazdy zarówno na swoim terenie jak i na szlakach. Jest to doskonała propozycja dla początkujących.

Kolejna stadnina znajduje się niespełna 6 kilometrów na zachód od Mikołajek, we wsi Zełwągi, przy ulicy Zełwągi 87. Również tu każdy znajdzie ofertę pasującą do swoich potrzeb i wymagań od nauki jazdy dla dzieci i dorosłych, zaawansowanych i początkujących. Organizowane są tu obozy jeździeckie oraz rajdy (jedno lub kilkudniowe).

Jeszcze jedna propozycja to stadnina koni w Gałkowie zlokalizowanym około 19 kilometrów na południowy zachód od Mikołajek. Stadniną kieruje były mistrz Polski (obecny menadżer kadry narodowej seniorów w skokach), Krzysztof Ferenstein. Poza nauką jazdy konnej dla różnych grup wiekowych organizowane są również sportowe treningi (dla przygotowujących się do zawodów jeździeckich), przejażdżki na kucykach dla dzieci, kuligi, przejażdżki bryczką, rajdy różnego rodzaju, a także obozy jeździeckie.

Dodaj komentarz