Bojery na Śniardwach

Będąc w Mikołajkach w czasie zimy mamy bardzo wiele możliwości spędzania czasu w sposób aktywny i podnoszący adrenalinę. Jednym z nich są coraz to bardziej popularne bojery czyli ślizgi lodowe wyposażone w żagiel i płozy. Jest to fantastyczna propozycja dla wszystkich kochających ekstremalne zimowe szaleństwa. Możemy wybrać się na taką niezapomnianą przejażdżkę na jeziorze Śniardwy. Zwyczajowo możemy skorzystać z tej atrakcji od połowy grudnia do wczesnej wiosny.

W Mikołajkach możemy skorzystać z oferty dwóch wypożyczalni bojerów. Jedna mieści się przy Placu Handlowym 7, druga przy ulicy Spacerowej 1. Na miejscu zawsze czeka instruktor, który dokładnie przeszkoli nas, jeśli do tej pory nie mieliśmy do czynienia z takim sprzętem. Ciekawostką jest, że wypożyczalnia znajdująca się na Placu Handlowym 7 dysponuje największym na Mazurach bojerem o uroczej nazwie Caligula. Jednorazowo jest on w stanie przewieźć kilka osób i rozwija prędkość do 80 kilometrów na godzinę dzięki temu, że wyposażony jest w specjalne śmigło. Jeśli mamy ochotę, możemy zamówić sobie wycieczkę Caligulą po Śniardwach. Wypożyczalnia przy ulicy Spacerowej 1 dysponuje z kolei sprzętem do iceboardu tj. zimowego windsurfingu.

Bojery osiągają dość dużą prędkość, dlatego też pokonanie na nich całego jeziora zajmuje dosłownie chwilę. Nad brzeg jeziora przychodzą także wszyscy ci, którzy chcą zobaczyć niezwykłe wyczyny, ale nie mają na tyle odwagi, aby osobiście wskoczyć na bojer i pognać przed siebie. Samo już oglądanie jednak może dostarczyć bardzo przyjemnych wrażeń.

Dodaj komentarz